×

منوی بالا

منوی اصلی

منوی سایدبار


خبرهای ویژه

» صفحه اصلی » برنامه ریزی برای پایه دهم

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۱۷:۰۶

برنامه ریزی برای پایه دهم

برنامه ریزی برای پایه دهم

 

برنامه ریزی برای پایه دهم – یکی از هنر های یک مشاور برای موفقیت در کنکور، برنامه‌ریزی برای پایه دهم دانش آموزان است. در این برنامه‌ریزی که باید با مشورت دانش آموز انجام شود، نکات بسیاری حائز اهمیت هستند. نکاتی که در زیر به بررسی آن ها می پردازیم.

اینجا سایت تخصصی پایه دهم است

نکات برنامه ریزی برای پایه دهم

  1. در نظر گرفتن توانایی دانش آموزان. بسیار دیده شده که دانش آموزان در ابتدا با یک برنامه با حجم بسیار به پیش رفته و در وسط سال دچار خستگی مفرط می شوند. برای جلوگیری از این کار باید مشاور با شناخت دانش آموز و کنترل وی، کم‌کم ساعات مطالعه او را بالا برده، سپس برنامه‌ای جامع به او دهد.
  2. برنامه ریزی برای پایه دهم باید مطابق با برنامه درسی دانش آموزان در مدرسه باشد. در غیر این صورت دانش آموز دچار سردرگمی شده و نمی تواند درس های خود را به خوبی بخواند.
  • یک برنامه ریزی حرفه ای، برنامه ای است که در آن ساعات استراحت در آن در نظر گرفته شده، دروس طبق توانایی های فردی در برنامه قرار داده شده اند.
  1. برنامه ریزی برای پایه دهم، نباید کاملاً تستی و یا کاملاً تشریحی باشد. بهترین نوع برنامه، دارای بالانسی بین این دو است.
  2. هر ماه باید برنامه چک شود و از جانب دانش آموز گزارش کاری به مشاور داده شود، تا مشاور طبق برنامه و مطالعاتی که دانش آموز در ماه قبل داشته است، برنامه جدیدی به او دهد. همچنین ارزیابی ماهیانه توسط یک آزمون می تواند دانش آموز و مشاور را از پیشرفت ماهیانه کار، آگاه کند.

ویژگی های برنامه ریزی برای پایه دهم

مسلماً با بیشتر شدن حجم کتاب ها و تخصصی تر شدن آن ها، نیاز به تلاش بیشتر و استفاده از راه‌کارهای متنوع‌تر برای دانش آموزان لازم می گردد. بنابراین داشتن روحیه‌ی همکاری بین دانش آموز و مشاورش می‌تواند تا مقدار زیادی به آن ها کمک کند. ایجاد انگیزه در کنار یک برنامه ای حرفه ای چیزی است که دانش آموز را به موفقیت می رساند. همچنین استفاده از منابع خوب کمک درسی می تواند باعث شود که دانش آموز بتواند، از فرصت های جانبی که در خلال روز پیدا می کند، استفاده کند و به مسائل بیشتری تسلط یابد. این منابع می تواند با توجه به سابقه‌ی علمی دانش آموز و میزان توانایی وی در برنامه درسی‌اش قرار گیرد. تمام این ویژگی ها را می توان با کمک گرفتن از مشاوران زبده موسسه کنکور آسان است به دست آورد.

 

 

جهت مشاوره و برنامه ریزی رایگان با کارگروه ویژه پایه دهم با شماره های

۹۰ ۵۰ ۱۹۷ – ۰۹۱۲

۱۳ ۱۳ ۴۳ ۴۴ – ۰۲۱

۳۰ ۴۰ ۲۵ ۴۴ – ۰۲۱

تماس بگیرید یا کلمه { دهم } را به شماره

۹۰ ۵۰ ۱۹۷ – ۰۹۱۲

پیامک کنید

———

جهت عضویت در کانال تلگرام دهم و استفاده از جزوه ها ، نمونه سوالات پایه دهم   و تدریسهای رایگان و دانلود برنامه ریزی های راهبردی و تحصیلی  کلمه { کانال دهم } را به شماره

۹۰ ۵۰ ۱۹۷ – ۰۹۱۲

پیامک کنید


برچسب ها : , , , , , , , ,
دسته بندی : صفحه اصلی
تبلیغات
ارسال دیدگاه

تبلیغات
تـــمـاس