×

منوی بالا

منوی اصلی

منوی سایدبار


خبرهای ویژه

» صفحه اصلی » چرا پایه ی یازدهم مهم است؟

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۶/۲۸ - ۱۶:۲۴

چرا پایه ی یازدهم مهم است؟

چرا پایه ی یازدهم مهم است؟

پایه یازدهم در نظام جدید آموزشی، همان پایه ی سوم دبیرستان در نظام قدیم است. اهمیت پایه های مقاطع متوسطه، به دلیل کنکور است و ربط آنها به کنکور درجه ی اهمیت آنها را مشخص می کند. یکی از پایه های مهم در مقطع متوسطه، پایه ی یازدهم است که باید بیشتر از پایه های ماقبل به آن پرداخته شود. به همین علت در موسسه های کنکور تمرکز زیادی بر روی این پایه برای پیشبرد دانش آموزان گذاشته می شود. موسسه‌ی کنکور آسان است نیز برنامه های بسیار منظم و دقیقی برای پایه ی یازدهم تدوین کرده است؛ اما دلیل اهمیت پایه ی یازدهم چیست؟

 

پیش نیاز دروس پایه ی دوازدهم

شاید اولین و بیشترین دلیل اهمیت پایه ی یازدهم، پیش نیاز بودن آن برای پایه ی دوازدهم است. با توجه به اینکه اکثر دروس پایه ی دوازدهم ادامه و تکمیل کننده ی مباحث پایه ی یازدهم است، اگر پایه ی یازدهم به درستی فراگرفته نشود، به سختی می توان در پایه ی بعد مباحث را به طور کامل درک کرد به همین علت باید زیرسازی لازم به خوبی انجام گیرد.

 

منابع تعداد زیادی از مباحث کنکور

مباحثی که در کنکور دانش آموز توسط آن سنجیده می شود، در مقاطع مختلف است؛ اما بیشترین تمرکز این مباحث بر پایه ی یازدهم و دوازدهم است. همانطور که گفته شد مطالب پایه ی دوازدهم اکثراً تکمیل شده ی پایه ی یازدهم است. پس اهمیت این پایه به خوبی شناخته شده است. همچنین دروس بیشتری در پایه ی یازدهم باید برای کنکور مطالعه شوند.

 

وقت بیشتر در پایه ی یازدهم برای تقویت دروس

دلیل اهمیت پایه ی یازدهم می تواند وقت بیشتری باشد که نسبت به پایه ی دوازدهم دانش آموزان خواهند داشت. تمرکز درس خواندن برای کنکور در پایه ی دوازدهم است و در پایه ی یازدهم دانش آموزانی که به موفقیت فکر می کنند به تقویت درس های می پردازند که در آن ضعف دارند. در این پایه دانش آموز دروس را در پایه ی دهم شروع کرده و می تواند درک کند که در کدام مباحث دچار ضعف است. به همین دلیل راحت تر می تواند آن را تشخیص دهد و برای تقویت آن تلاش کند. به همین دلیل است که موسسه های برتر و موفق در این زمینه مانند گروه کنکور آسان است، این مقطع را زمانی برای تقویت دانش آموز می دانند و از آن نهایت بهره را می برند؛ زیرا در پایه ی دوازدهم دانش آموز زمان کمی دارد و باید بیشتر به مرور و تست زنی بپردازد.


برچسب ها : , , , , , , , ,
دسته بندی : صفحه اصلی
تبلیغات
ارسال دیدگاه

تبلیغات
تـــمـاس